Lektoři

Jan Šonka

20130513_199

Honza Šonka se na druhou stranu barikády, tedy do pozice, kdy se o hřiště a hráče více stará, než ho užívá, přemístil v roce 2008. Na pražské Hostivaři nastoupil jako maršál a trenér mládeže. Později se stal hlavním maršálem a s přibývajícími zkušenostmi, získávanými nejen na turnajích v Hostivaři, začal pracovat jako rozhodčí na turnajích ČGF.

V posledních letech je ředitelem mnoha národních i mezinárodních mistrovství a turnajových sérií pod hlavičkou ČGF a zároveň je členem Sportovně-technické komise ČGF. Je rovněž aktivním rozhodčím s mezinárodní licentí a lektorem kurzů pro rozhodčí golfu. Absolvoval Tournament Administrators and Referees School (TARS) pořádané The R&A ve Skotsku. Externě působí na Casa Sereně a na hřištích přes sezonu tráví zhruba 100 dní. Zároveň je ředitelem golfového areálu v Praze na Hostivaři.

Ve volném čase se věnuje první pomoci a to nejen z hlediska poskytovatelského, ale i z hlediska lektorského. Působí jako lektor a metodik v několika organizacích, které se zabývají výukou první pomoci zážitkem.

Martin Kopčák

Martin_Kopcak

Martin Kopčák golfu propadl v roce 2010 a od únoru 2011 je generálním managerem PilsnerGolf Resortu Hořehledy. Díky zápalu a nadšení se v následujících třech letech stal golfovým rozhodčím II. třídy, golfovým trenérem a certifikovaným marshalem.

Připojil se k Ivanu Marešovi a Michaelu Jonovi a spoluzaložil s nimi v roce 2015 Českou Asociaci Golfových Maršálů, kde je od počátku prezidentem zajišťujícím především administrativu spolku. V rámci školení klade důraz na propojení práce maršála na fungování celého resortu.

Vyjma toho působí jako rozhodčí na turnajích ČGF, stará se o mládežnický tréninkový systém v Golf Clubu Hořehledy a chová slepice a včely.

Předchozí lektoři kurzů:

Ivan Mareš

Ivan Mareš

Ivan Mareš (1940) začal hrát golf v roce 1988. Postupně se stal členem Golf Clubu Plzeň, později také Royal golf clubu Mar. Lázně a Golf Clubu Hořehledy. Na základě jeho iniciativy se začalo s výstavbou  hřiště v Alfredově a  aktivně se podílel na jeho zprovoznění.

Po přestěhování se do středočeského kraje se v roce 2005 stal maršálem v Golf Resortu Karlštejn, kde působí doposud a je tak jedním z nejdéle praktikujících maršálů v republice. Krátce pracoval i na Albatrosu.

Protože jeho dřívější profesí bylo vzdělávání dospělých, mimo jiné i v oblasti komunikace, stal se spolu s Michaelem Jonem v roce 2009 tvůrcem a lektorem Kurzu golfových maršálů. Je cvičitelem a rozhodčím III.třídy. Jeho zálibou je kromě golfu také cestování spojené s poznáváním nových  golfových destinací a rodina.

Michael Jon

Michael Jon

Michael Jon (1966) je golfovým rozhodčím s mezinárodní licencí.  V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když ovšem reprezentoval PGAs of Europe. Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z celé postkomunistické Evropy, který se dostal do elitního výběru některé z nejvyšších profesionálních sérií.

Od roku 2011 pracuje pro Ladies European Tour. Od roku 2013 je stálým členem Sport Division LET. Do jeho praxe patří kromě více jak tří desítek „běžných“ turnajů LET také turnaje kategorie „Major“ (Evian Championship, RICOH Women’s British Open) a také rozhodoval Solheim Cup i Junior Solheim Cup 2015. Byl členem týmu rozhodčích na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014 i 2015 na Albatrossu, European Senior Tour 2008, 2009, 2010 a 2011 na Casa Serena, na kontě má šest turnajů European Challenge Tour. Od roku 2013 je stálým rozhodčím PGAs of Europe. Pracoval pro PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let řídil Czech PGA Tour. V roce 2012 byl ředitelem turnaje World University Golf Championship, kde jako technický delegát zastupoval International Golf Federation.

Společně s Ivanem Marešem stál u zrodu nové profese a školil od března roku 2009 české golfové maršály.

Jiří Holec

Jirka Holec

Jirka Holec pomáhal organizovat školení maršálů od samého počátku a proto také stál spolu s Martinem Kopčákem, Michaelem Jonem a Ivanem Marešem u zrodu České Golfové Asociace Maršálů v roce 2015 a byl jejím prvním sekretářem.

Zaštiťoval veškeré provozní zázemí asociace a organizaci jednotlivých školení. Byl rovněž trenérem golfu III. třídy a golfovým rozhodčím III. třídy. Mohl se pyšnit titulem Mistr ČR v puttování, který získal na pražské Zbraslavi v roce 2015.

Jiří Holec tragicky zahynul v létě roku 2021.

Jiří Milfajt

Jiri_Milfajt

Jirka Milfajt začínal s golfem v roce 2006. Od roku 2010 se z koníčku stala práce, když začal pracovat jako maršál v Golf Resortu Kaskáda a v témže roce také poprvé získal licenci rozhodčího. Během krátké doby přešel na Kaskádě do pozice Golf & Operation managera, v které působil 5 sezón. V letech 2014 a 2015 byl součástí organizačního týmu Czech PGA Tour.

Od roku 2011 je rozhodčím pod hlavičkou ČGF s účastí na řadě mezinárodních mistrovstvích a turnajů série European Tour v ČR a na Slovensku. Je držitelem mezinárodní licence získané v rámci TARS (2015) a také lektorem kurzů golfových rozhodčích.